Osmnáctiletého rodáka z Přerova Svozila si Columbus vybral už v červencovém draftu a reprezentant české hokejové dvacítky s klubemnyní podepsal smlouvu. „Standovi v jeho cestě za snem přejeme mnoho úspěchů!“ popřálo vedení Komety nadějnému bekovi na klubovém webu.

Svozil poděkování mateřskému týmu oplatil. „Zaprvé bych chtěl poděkovat celé Kometě a všem svým spoluhráčům, se kterými jsem měl tu čest nastupovat. Jsem rád, že si mě vybrala organizace Columbusu. Je tam přestavba mužstva, tvoří se nový tým a těším se na následující roky,“ uvedl Stanislav Svozil.

Ten zářil štěstím poté, co podepsal tříletý nováčkovský kontrakt.„Zároveň si ale uvědomuji, že to je teprve první krůček. Příští rok bych měl hrát pravděpodobně WHL, kde se chci ukázat v co nejlepším světle. Samozřejmě je to motivace, abych podával nejlepší výkony a v budoucnu si zahrát v NHL. K tomu je potřeba na sobě co nejvíc makat. Věřím, že se tam potkáme s Kubou Voráčkem,“ uvedl brněnský bek.

Svozil je tak letos během jediné sezóny po gólmanovi Karlu Vejmelkovi (Phoenix) a útočníkovi Karlu Pláškovi (Vancouver) už třetím hráčem modrobílých, který míří do NHL. To svědčí o tom, že zájem zámořských klubů o hráče brněnského týmu nepolevuje, což dokumentuje výbornou práci třináctinásobných mistrů republiky s vlastní mládeží. 

Z posledních sedmi draftů bylo celkově deset hráčů Komety vybráno do věhlasných týmů NHL, což je jasně nejvíc z celého českého hokeje.

Konkrétně se za posledních jedenáct sezon za velkou louži vydalo nebo vydá hned dvanáct hráčů. Zámořský chlebíček si vyzkoušeli či v budoucnu vyzkouší tito borci Brňanů: Filip Král, Jakub Zbořil, Martin Nečas, Tomáš Vincour, Michal Kempný, Libor Hájek, Lukáš Dostál, Karek Plášek, Karel Vejmelka a nově uspěli na letošním draftu Jakub Brabenec, Jakub Kos a Stanislav Svozil.