Po výstavě fotografií ukáže galerie Žlutý kopec obrazy Anity Steinocherové

V Galerii Žlutý kopec ve 2. patře Švejdova pavilonu Masarykova onkologického ústavu se od čtvrtka 3. do úterý 29. září chystá nová výstava . Své obrazy zde představí malířka Anita Steinocherová.

  • Foto

    redakce

Výtvarnému umění autorka aktivně věnuje převážnou část svého tvůrčího života. Její tvorba je inspirována zejména hudbou, dětstvím a pozitivním myšlením. Ráda tvoří pro konkrétní osoby nebo do konkrétních prostor. Vytváří nejraději velkoformátová díla. Obrazy jsou velmi různorodé, nejen barevností, ale i technikou a strukturou. Jednobarevná plátna střídají velmi výrazné až dominantně barevné obrazy, některé obsahují i figurální motivy, nejvíce však maluje obrazy abstraktní. Pracuje výhradně s pomocí své intuice a používá unikátní výtvarné techniky. Preferuje plastické obrazy a rovněž minimalistická díla. Nesnaží se o zařazení své tvorby do existujícího řádu, porušuje zažité pořádky kombinacemi mnoha výtvarných technik, ke kterým se dopracovala neustálým experimentováním a hledáním sebe sama. Přesto nese její tvorba výrazný a nezaměnitelný autorčin rukopis renesančního umělce.

Velká část jejích děl je k vidění v brněnské Galerii Kopečná, na ulici Kopečná 33, kde mimo originálních obrazů má autorka k dispozici i autorské reprodukce. Obrazy malířky Anity Steinocherové zdobí nejen soukromé sbírky u nás, ale i v zahraničí. Do dnešního dne má na svém kontě cca 40 výstav po celé České republice. Anitin životní prostor není omezen výhradně na výtvarné umění, úspěšně se věnuje rovněž zpěvu a ráda si zahraje v amatérském divadle. Jejím mottem je: „Plňte si své sny! Začít se dá kdykoliv!“ 

Více o Anitě Steinocherové se můžete také dozvědět na webu: www.anit.cz , Instagramu galeriekopecna, FB Galerie Kopečná, Obrazy Anita Steinocherová Ani tentokrát se vernisáž v Masarykově onkologickém ústavu neuskuteční. Obrazy si můžete přijít prohlédnout každý všední den do 18:00 hodin.