Ve čtvrtek krátce před půl sedmou odpoledne vyrazili hasiči k dopravní nehodě na ulici Vídeňská ve směru z centra. Čtyři osobní vozy se srazily v místě křížení s dálnicí D1. Hasiči nemuseli nikoho z vozidel vyprošťovat. Střet si vyžádal dvě zranění. Provoz na komunikaci směr Vídeň byl zastaven. Kolem půl deváté se podařilo uvolnit jeden jízdní pruh a havarovaná vozidla převzala odtahová služba. 

Osobní vůz u Vážan na Blanensku dnes ráno srazil osmapadesátiletou ženu, na místě zemřela. Policie nehodu vyšetřuje. Řekl to mluvčí policie Bohumil Malášek. Silnice nižších tříd v Jihomoravském kraji jsou dnes ráno sjízdné se zvýšenou opatrností. U Křtin na Blanensku skončilo v příkopu kvůli ledovce několik aut. Vyplývá to z webu Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje a z webu jednotného systému dopravních informací.

Nehoda u Vážan se stala kolem 6:30. Dechová zkouška u sedmadvacetiletého řidiče neprokázala přítomnost alkoholu. Silnice číslo 374 byla po dobu vyšetřování uzavřena. Policie vyšetřuje i nehodu s chodcem v Rohatci na Hodonínsku.

Teplota se v kraji pohybuje kolem nuly, silnice mohou namrzat. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost na Vyškovsku, Znojemsku, Blanensku, Hodonínsku a Brně a v okrese Brno-venkov.

Ledovka v délce asi čtyři kilometry se utvořila na silnici mezi Křtinami a Babicemi nad Svitavou, v příkopu tam skončilo několik vozů. Podle mluvčího nejsou nehody vážné. Počet vozů zatím není znám, nemělo by jít o žádné střety.