Pod vlivem alkoholu nebo drog. Vyškovští policisté zakázali o víkendu další jízdu téměř dvacítce řidičů

  • Foto

    ilustrační

Vyškovští policisté se při víkendové bezpečnostní akci nestačili divit. Při kontrole řidičů zadrželi 17 hazardérů, kteří usedli za volant ovlivněni alkoholem či drogami. Informovala o tom policejní mluvčí Alice Musilová.

„Většina z nich skončila v pomyslné policejní síti v dopoledních sobotních hodinách. Dva mladí řidiči měli pozitivní test na drogy, jeden cannabis- marihuana a druhý amfetamin- pervitin. Mladíci putovali na odběr krve a moči. Jsou podezřelí z přestupku. Stejně tak deset řidičů, jejichž dechová zkouška nedosahovala hranice jednoho promile,“ popsala Musilová.

Podle ní hrozí hříšníkům tučná pokuta a ve většině případů i zákaz řízení. Vysoký záchyt těchto nezodpovědných řidičů souvisel nejspíše i s pořádáním motoristické akce na vyškovském letišti.

Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky se bude u soudu zodpovídat i osmadvacetiletý řidič octavie. „Tomu vyškovští dopravní policisté naměřili 1,26 promile alkoholu. Policisté také narazili na dvacetiletého mladíka, který si již stihl vysloužit zákaz řízení motorových vozidel. Soud mu jej udělil až do roku 2025. Přesto usedl za volant fordu a toto vozidlo řídil. Je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ dodala Musilová.

Policisté o víkendu samozřejmě řešili i řidiče, kteří se pohybovali na silnicích Vyškovska a nebyli účastníky akce na vyškovském letišti. „Například v Bohatých Málkovicích zakázali bučovičtí policisté další jízdu mladé řidičce. Měla totiž pozitivní test na amfetamin (pervitin). S výsledkem nesouhlasila. Odběr krve a moči tedy rozhodne. Je podezřelá z přestupku. Stejně tak další dva motoristé, které kontrolovali policisté v neděli v ulici Purkyňova. Muži řídícímu octavii se nevyplatilo popíjení předchozího dne. Dle svého sdělení vypil nejméně litr vína. Nedělního rána mu pak hlídka naměřila 0,63 promile alkoholu. Řidička peugeotu měla hladinu již o poznání nižší. 0,29 promile. I její přestupek bude řešit správní orgán,“ uzavřela Musilová.