Podmínky pro lyžování na jihu Moravy jsou stále dobré

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

 Podmínky pro lyžování v areálech v Jihomoravském kraji jsou podle jejich správců stále dobré. Lyžuje se na Blanensku a Břeclavsku. V areálu v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku měli dnes lyžaři podle jeho provozovatele Vlastimila Jílka výborné podmínky.

"Nasněžil nám tu čerstvý poprašek, takže i okolí sjezdovky je bílé, konečně to alespoň trochu připomíná zimu," uvedl Jílek. Na svahu podle něj leží 40 až 60 centimetrů sněhu, všechny služby jsou v provozu. Příští týden jsou v Jihomoravském kraji jarní prázdniny, areál bude v provozu i v tuto dobu.

V Němčičkách na Břeclavsku mají na svahu mezi vinohrady položený umělý povrch, který zasněžují. Podle správce areálu Jaroslava Stávka už z vrchu svahu něco odtálo, sníh tak leží asi na 80 procentech sjezdovky. "Nahoře se lyžuje na umělém povrchu. Ráno jsme znovu asi hodinu dosněžovali, ale už jen spodní část. Těžko říct, jestli se ještě podaří dosněžit ten vršek, ale už asi ne," uvedl Stávek. Na 22. února v areálu chystají okresní přebory žáků. O den později měl být krajský přebor, ten se však podle Stávka kvůli nedostatku sněhu už asi neuskuteční.

Lyžuje se i v Olešnici na Blanensku, podle webu areálu i tam přes noc napadl prašan. Všechny služby jsou v provozu, na svahu leží asi půlmetrová vrstva sněhu.

Mimo provoz je od začátku února kvůli nepříznivým podmínkám areál ve Filipově údolí na Hodonínsku. V areálu se letos začalo lyžovat relativně pozdě, až od 10. ledna. "Na návštěvnost si ale stěžovat nemůžeme, co jsme byli otevřeni, tak byla slušná," uvedl už dříve za areál Lubomír Žák.

Zdroj: 
čtk