Podnikatelem roku 2022 se na jižní Moravě stal Petr Palas, zakladatel společnosti Kentico software. Odborná porota složená hlavně z celostátních vítězů minulých ročníků ocenila jeho inovativní přístup i způsob, jaký přistupuje k zaměstnancům. Kentico nabízí inovativní technologická řešení v oblasti e-commerce a nástroje pro personalizovaný digitální marketing tisícům zákazníků po celém světě, kde zaměstnává na 300 zaměstnanců. V tiskové zprávě to za organizátory soutěže uvedla Helena Sladkovská ze společnosti EY (Ernst&Young).

Letos čtyřiačtyřicetiletý Palas získal první pracovní zkušenost s tvorbou webových stránek už při studiu. Vytvořil vlastní produkt a v roce 2004 z našetřených peněz založil firmu Kentico software. Od začátku mířil na globální trh, prvním velkým zákazníkem byl americký výrobce Gibson Guitar. Kentico nabízí technologická řešení pro tvorbu a správu webových stránek, online obchodů a intranetů, a také nástroje pro personalizovaný digitální marketing. Má 300 zaměstnanců od San Francisca až po Sydney a tisíce zákazníků, mezi nimi i řadu podniků z žebříčku Fortune 500.

Porota ocenila kromě inovativního přístupu i to, jak přistupuje k zaměstnancům, umožňuje jim zapojit se přímo do dění ve firmě a podle porotců buduje firemní kulturu založenou na lidskosti a transparentnosti

„Letošní držitel titulu EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje Petr Palas potvrzuje sílu tohoto regionu v oblasti moderních technologií. Jeho firma Kentico software dobývá světové trhy a já mu na jeho globální cestě držím palce,“ uvedla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

Na jihu Moravy byl podnikatel roku vyhlášen poosmnácté, region je tradiční líhní technologických firem. V minulosti se vítězové regionálního kola několikrát stali i celostátními vítězi. Letošní národní kolo se uskuteční 28. února a jeho vítěz se zúčastní celosvětového finále, kde bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z 54 zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.