Podpora Brna pro vrcholový sport v tomto roce: 62 milionů

 Celkem 67 sportovních klubů si rozporcuje městskou dotaci, která je ještě vyšší než v roce 2017.

  • Foto

    redakce (MOŠ)

„Více jak 52 miliónů půjde na kolektivní sporty, zbytek, tedy něco málo přes 9 miliónů pak rozdělíme pro zástupce individuálních sportů,“ řekl Petr Hladík, 1. náměstek primátora města Brna. Dále doplnil, že největší příspěvek získá hokejová Kometa, která se loni stala extraligovým vítězem. Na její konto poputuje přes 16 milionů korun.

O dotaci požádalo město celkem 68 sportovních organizací, jedna žádost byla poté stažena. Radní teď podstoupí žádosti ke schválení zastupitelstvu města, které by se mělo konat na konci ledna.

Kluby tyto finance mohou použít na částečné pokrytí platů členů realizačního týmu, ale také na pronájem sportovišť, cestovné, zdravotní péči, na stravu, ubytování, materiální vybavení, zajištění utkání, ale i na masérské služby nebo na psychologa a fyzioterapeuta.

„Kluby bez této určité jistoty z naší strany v podstatě nemohou fungovat. Mohou si dopředu dle našich požadavků spočítat, na kolik dosáhnou. Zohledňuje se například počet členů, výsledky ze soutěží a další,“ doplnil náměstek Hladík.

Ve skupině kolektivních sportů obdrží největší dotace tradiční sportovní kluby, jako je FC Zbrojovka Brno (11,98 mil. Kč), Volejbal Brno (3,615 mil. Kč), SKKP Handball Brno (3,29 mil. Kč) nebo Volejbalový klub Královo Pole (3,205 mil. Kč).

Mezi nejvyšší dotace mířící do klubů provozujících individuální sporty patří ty pro Klub plaveckých sportů policie Kometa Brno (1,008 mil. Kč), Sportovně střelecký klub policie Kometa Brno (801 tis. Kč), AK Olymp Brno (708,5 tis. Kč) nebo Vysokoškolský sportovní klub Univerzita Brno (600 tis. Kč).