Mluvčí policie Pavel Šváb ČTK řekl, že policie vyšetřuje podvod na úřadu jedné z městských částí v Brně. Městská část má roční rozpočet kolem 35 milionů korun. Požádá o půjčku magistrát do doby, než se situace vyřeší.

Na případ upozornila Mladá fronta Dnes, zpráva se objevila v Jundrovském zpravodaji. "Když jsme před dvěma měsíci zjistili, že nám z účtů někdo neoprávněně odčerpal 8,5 milionu korun, odmítali jsme této skutečnosti uvěřit. Byli jsme přesvědčení, že se jedná o nějaký omyl," uvedla v radničním tisku starostka Fajnorová.

Podle ní se radnice stala obětí podvodu, a proto její zástupci vše oznámili na policii. Policie zatím neřekla, zda je za případem neznámý člověk, hacker nebo zda peníze odčerpal někdo radnici známý. "Zatím od policie nemáme žádnou zprávu," uvedla Koláčná. Více neřekl ani mluvčí policie Šváb. "Zatím případ prověřujeme pro podezření z podvodu a shromažďujeme všechny informace," uvedl Šváb.

Podle Fajnorové radnice účty zabezpečila tak, aby s nimi nikdo neoprávněný nemohl nakládat, zároveň prověřuje kontrolní mechanismy, účetní systém, elektronické bankovnictví i účetní doklady. V září se navíc uskuteční hloubková kontrola z úrovně magistrátu. "Z dosavadních zkoumání a konzultací už nyní víme, že jsme se skutečně stali obětí promyšleného podvodu a že nebylo v našich silách mu zabránit," uvedla Fajnorová. Podle Koláčné vedení radnice požádá magistrát o půjčku na plánované investice do doby, než se situace vyřeší.

Městská část Jundrov je jednou z 29 městských částí Brna. Bydlí v ní přes 4000 obyvatel.