Velké oslavy jubilejní desáté sezóny zatím nejsou možné, ale i tak se návštěvníci první červnovou sobotu můžou od 10 hodin těšit na setkání s živou vílou Permínou a permonem Starohorským. Každé dítě si zatočí kolem štěstí a může tak vyhrát jednu z permonických cen. Provozovatelé připravili pro letošní sezónu v parcích novinky v podobě permonických slojí s hracími aktivitami pro nejmenší děti v Duhovém světě. V Permoniu je čeká interaktivní hra Magic permon pro telefony či tablety návštěvníků se zajištěním většího komfortu a bezpečí.

„Návštěvníci mají nově možnost využít hraní permonických her pomocí vlastního mobilního telefonu, nebo tabletu a to bez nutnosti stahovat mobilní aplikaci. Připraveno je webové rozhraní, kam se zadává unikátní kód. Velkou výhodou je nezávislost na statických tabletech, větší svoboda při plnění úkolů a v neposlední řadě bezpečí a volnost při dobrodružné cestě návštěvníků hráčů za cílem – návštěvou permoníků v Šachthale Těžní věže. Návštěvníci si můžou užít hru zase o něco pohodlněji,“ sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN manažer parku Martin Vévoda.

Vstupenky je potřeba zakoupit předem online na webových stránkách permonium.cz, a to na konkrétní den pro průchod pokladnami bez dlouhého čekání. „Parkoviště je pro návštěvníky zdarma. Aktuální otevírací doba v červnu jsou víkendy od 10 do 18 hodin. V areálu bude návštěvníkům k dispozici občerstvení v Hornické kantýně, Kavárně ve věži a Mlsném krámku,“ upřesnila produktová manažerka Gabriela Turinská.

Svět permoníků se rozkládá na území bývalého černouhelného dolu Kukla a jeho území ovládá šest oslavanských permonů. Obklopující přírodní scenérii oslavanského údolí i nově rekonstruovaný brownfield je možné shlédnout z kulturní památky těžní věže Kukla, která tvoří srdce zábavního parku. Do jednačtyřicetimetrové výšky se návštěvníci dostanou panoramatickým výtahem.

Spojení zábavního parku Permonium s unikátní interaktivní hrou Magic Permon je lákavá pro návštěvníky všech věkových kategorií. „Hlavně děti se tam seznámí s příběhy jednotlivých tajemných permonů a zajímavá výhra je motivuje překonávat  nejrůznější nástrahy, u kterých je potřeba nejen myslet, vědět, umět, sportovat, ale také se nebát neznámých věcí,“ uvedl Martin Vévoda.

Parky jsou tak podle něj ideálním místem pro společnou návštěvu celé rodiny na čerstvém vzduchu, kde si můžou vyzkoušet třeba bludiště s výkladem historie těžby uhlí nejen na Brněnsku. Návštěvníci si zde užijí zážitky plné poznání, adrenalinu, vítězství, ale i pohody a relaxace v pohádkových hrách.