Policie na D2 u Lanžhota zadržela další čtyři běžence, mířili do Německa

  • Foto

    PČR

Jako přes kopírák a jednoho scénáře – uzavřený návěs kamionu a v něm, v nejmenším možném prostoru, schovaní migranti. Tentokrát čtyři muže prozradily jejich hlasy. „V neděli v poledne informoval řidič kamionu policisty na hraničním přechodu v Lanžhotě, že slyší z návěsu hlasy a má obavu zda se mu tam dostali migranti,“ popsala situaci policejní mluvčí Petra Hrůzová. 

Jeho obavy se naplnily, když hlídka provedla kontrolu nákladního prostoru, nalezla muže z Afganistánu  bez dokladů totožnosti. Tito měli namířeno z Rumunska do Německa. „Policisté se na hranicích zaměřují na nelegální migraci cizinců.  Jen od začátku února zajistili cizinečtí policisté na území Jihomoravského kraje 35 migrantů. Cizincům hrozí návrat do země, odkud k nám přicestovali nebo do země, kde žádají o azyl,“ uzavřela tento případ Hrůzová.

Podobné „štěstí“ měli policisté na Hodonínsku na konci minulého týdne. Na hraničním přechodu je totiž zaujal automobil s cizí registrační značkou, který podrobili běžné kontrole.

„Přitom zcela náhodou ve vozidle odhalili důmyslnou skrýš pro pašování tablet s pseudoefedrinem, které hojně bývají zneužívány k výrobě pervitinu. Dopadený pašerák jich pak měl v tajném úkrytu téměř na sedm set,“ uvedl k případu policejní mluvčí Petr Vala.

Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu v krajním případě hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Fotogalerie: