Policie: Někteří cizinci se prokazují falešnými doklady

Na území našeho kraje žije téměř 49 tis cizinců, další tu jsou nelegálně.

  • Foto

    Policie ČR (ilustrační)

Policisté Odboru cizinecké policie Jihomoravského kraje zveřejnili výsledky své činnosti za první dva měsíce roku 2019. Na území kraje žije téměř 49 tis cizinců. To je 9 procent z celkového množství cizinců v ČR. Další cizinci se na území kraje zdržují nelegálně. „Právě na ně se policisté zaměřovali při kontrolách pravosti dokladů, neboť padělané doklady jsou často zneužívány pro výkon pracovní činnosti,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Ten dále dodal, že takových dokladů se jim už v tomto roce podařilo odhalit a zajistit sedm, osmdesát cizích státních příslušníků bylo přistiženo při nelegální práci. „Zvýšená pozornost policistů byla také věnována migrantům, kteří přes území našeho kraje cestují dále do zemí Evropské Unie s cílem řešit svoji ekonomickou situaci. Takových osob už bylo zjištěno třináct,“ doplnil Chaloupka.

S těmito cizinci a dalšími, kteří pobývali či pracovali na území ČR nelegálně, pak bylo zahájeno řízení o správním vyhoštění nebo o opuštění území ČR. Za dva měsíce to bylo už 148 osob.