Policie: Neznámý muž napadl v Brně v parku nezletilou dívku, upadla do bezvědomí

  • Foto

    PČR - ilustrační

Neznámý pachatel napadl v Brně v parku za bílého dne nezletilou dívku, lidé ji našli v bezvědomí. Napadení mělo podle policistů sexuální podtext, po pachateli pátrají. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Neznámý pachatel napadl nezletilou dívku při venčení psa v pondělí v Juliánově v parčíku ve Slatinské ulici poblíž základní umělecké školy. "Asi 30 minut po 14. hodině zatím neznámý muž dívku zezadu napadl a několikrát ji praštil do obličeje. Když upadla na zem, několikrát do ní kopnul. Ještě před tím, než došlo k napadení, které mělo sexuální podtext, dívka stačila zavolat svému otci," uvedl mluvčí.

Otec podle mluvčího reagoval okamžitě. Když nemohl sám rychle na místo, alarmoval dva kamarády. "Ti možná pachatele vyrušili a záhy dívku našli v parku v bezvědomí. V dáli pak zahlédli odcházejícího pravděpodobného agresora," uvedl Malášek.

Kriminalistům vyšetřujícím případ se podařilo získat kamerové záznamy, na nichž se pohybuje muž, který by jim mohl poskytnout důležité informace k incidentu. Policie odpoledne vyzvala veřejnost, aby informace o něm sdělila na tísňovou linku. Ve večerních hodinách pak mluvčí Pavel Šváb uvedl, že muž ze záznamu se policistům přihlásil. "Kriminalisté na případu dále intenzivně pracují. Pokud nastane posun v případu, budeme o něm informovat, jakmile to bude možné," uvedl Šváb.

Zdroj: 
čtk