Rychlostí až 120 kilometrů za hodinu se Brnem se třemi lidmi v autě proháněl dvaadvacetiletý řidič, kterého se snažila zastavit policie. Jeho jízda křižovatkami na červenou skončila až srážkou s dalším vozidlem. Policie muže zajistila a nadýchal přes jedno promile alkoholu. Video z honičky už policisté zveřejnili na jejich webu.

Řidič modrého vozidla značky Hyundai na sebe hlídku upozornil riskantní jízdou ve vysoké rychlosti. Poté začala honička v centru města. "K rozumu šoféra nepřiměl ani poměrně hustý večerní provoz, kdy musel na jedné z křižovatek dokonce zcela zastavit. Toho chtěli policisté využít, ale než k vozidlu přiběhli, mladík za volantem opět sešlápl plyn," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Podle něj jel muž ulicemi rychlostí až 120 kilometrů za hodinu a křižovatky projížděl na červenou. "Tím ale neohrožoval jen všechny kolem sebe, ale také i tři jeho vyděšené pasažéry. Celá akce skončila v ulici Otakara Ševčíka u nájezdu s ulicí Ostravská, kde se pronásledované auto střetlo se Škodou Octavia, ve které cestovali dva lidé. Při karambolu se zranilo několik lidí a skončili v nemocnici," uvedl Vala.

Test na drogy byl u mladíka negativní, ale dechová zkouška odhalila přes jedno promile alkoholu. Policie případ vyšetřuje pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Právní kvalifikace se ale může podle Valy změnit.

Policie hledá všechny svědky, kteří jeli kolem deváté večer Brnem a řidič je ohrozil, aby se ozval na linku 158. Uvítají i záznamy z palubních kamer. Policie upozorňuje, že řízení pod vlivem návykových látek je riskantní. "S mírou požitého alkoholu se snižuje schopnost bezpečně ovládat vozidlo," upozornil Vala. Na odhalování těchto řidičů se chce letos zaměřit.