Policisté v Jihomoravském kraji uložili při jednodenní dopravně-bezpečnostní akci zaměřené na nevěnování se řízení přes 220 pokut v celkové výši 392 tisíc korun. Uskutečnila se v pondělí, řekla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Telefonující řidiči dostali pokuty za víc než 100 tisíc

Dopravní policisté při akci zastavili a zkontrolovali 630 vozů a zjistili více než 220 dopravních přestupků. Z toho 45 řidičů telefonovalo za jízdy, policisté jim uložili pokuty za 108 tisíc korun.

Osm šoférů řídilo opilých a jeden zfetovaný

„Osm řidičů bylo pod vlivem alkoholu a jeden pod vlivem návykových látek. Řidičský průkaz byl za alkohol zadržen třem šoférům,“ uvedla mluvčí. Doplnila, že v obci překročilo rychlost 14 a mimo obec dalších 11 řidičů.

Nedodržují bezpečnou vzdálenost

„Řidiči, kteří během řízení telefonují, se plně nevěnují řízení a prodlužuje se tím jejich reakční doba, například, když je nutné intenzivně brzdit. Většina řidičů přestává během telefonování sledovat provoz ve zpětných zrcátkách a dochází i k častějšímu nedodržování bezpečné vzdálenosti,“ uvedla mluvčí. Obdobné dopravně-bezpečnostní akce podle ní budou pokračovat.