„Konkrétně se jednalo o dospělého jelena, laň, a nedaleko od nich byl nalezen i zastřelený daněk. Specifickým znakem pro tento, ale i dřívější případy z bulharské obory, je to, že střelec zvíře usmrtí a nechá jej na místě. Běžně jde totiž pytlákům právě o trofej nebo o maso,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka.

Jenomže v těchto případech není známá motivace střelby. Pachatel zvíře zastřelí a nechá jej bez další manipulace ležet na místě, zvířata tak umírají naprosto zbytečně. Neméně závažné jsou i ztráty z pohledu šlechtitelského – usmrcení nadějného chovného kusu posouvá lesníky pečující o genofond zvěře vždy o několik let nazpět. „Veškeré získané informace kriminalisté porovnávají s dalšími případy pytláctví v širokém okolí a to včetně těch starších. Při objasňování těchto případů úzce spolupracují s lesníky, kteří o zvěř v oboře pečují. I přes jejich intenzivní práci jim však pytlák stále uniká,“ dodal Chaloupka.

Policie s proto obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc a informace k uvedenému případu. „Veškeré poznatky k případu a možnému pachateli zasílejte na e-mail miloslav.skoupy@pcr.cz nebo volejte v pracovní dny od 7 do 15 hodin na telefon 974632539,“ uzavřel mluvčí.