Policisté pátrají po seniorovi z Brna, odešel z domu v sobotu ráno

Po šestaosmdesátiletém muži pátral i vrtulník, zatím bezúspěšně.

  • Foto

    redakce (ilustrační)

Brněnští policisté od sobotního večera pátrají po šestaosmdesátiletém muži z brněnské městské části Husovice. Muž nechal ve svém bytě vzkaz, že se v sobotu ráno vydal na bylinky, dosud se ale nevrátil a nepodal o sobě ani žádnou zprávu.

„Senior je vitální a obvykle chodíval na procházky na louky poblíž konečné stanice tramvaje v Maloměřicích, kam měl v sobotu údajně rovněž namířeno. Policisté po prověření zdravotnických zařízení a případných známých seniora nasadili do pátrání ve vytipovaných lokalitách také několik hlídek a vrtulník s termovizní,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Jejich činnost byla ale zatím neúspěšná. Od dnešního rána pátraly v možných prostorách také další pěší hlídky. Do akce byl znovu nasazen vrtulník, vše ale neúspěšné.

Pohřešovaný senior asi 165 cm vysoký, střední postavy. Má prošedivělé krátce střižené vlasy s malou pleší. Občas nosí brýle. Chodí bez hole. Na sobě měl světle modré kalhoty, hnědou košili a s sebou měl koženou tašku.

„Případné informace o pohybu hledaného muže sdělte prosím na tísňovou linku 158. Policie děkuje za spolupráci,“ požádal Malášek.