Pomohl odkrýt úplatkářskou kauzu Stoka. Teď napsal Jaroslav Petr knížku pro děti

  • Foto

    archiv Jaroslava Petra

Úplatkářskou kauzu Stoka pomohl odkrýt brněnský spisovatel, scénárista a komunální politik Jaroslav Petr. Teď ale napsal knížku pro děti.

Brněnský spisovatel, scénárista i komunální politik Jaroslav Petr je autorem desítek televizních scénářů a také řady knížek pro dospělé. Od revoluce v roce 1989 až do roku 2010 se politicky neangažoval a věnoval se podnikání. „Pak se ale objevila snaha začít bojovat proti přebujelé korupci v politice a následovala aktivita tehdy protikorupčního Hnutí ANO 2011,“ uvedl Jaroslav Petr, který byl za Babišovo hnutí čtyři roky místostarostou v brněnské Bystrci.

Později se ale podle něj ukázalo, že se politické strany proměňují v marketingové fabriky sloužící několika oligarchům, a tak se dostal do konfliktu s vedením hnutí a byl jeden z těch, kdo otevřel případ korupce na Brně-středu. „V té době ještě nikdo netušil, že Švachula a spol budou nakonec zatčeni,“ upřesnil spisovatel.

Ten i nadále působí jako zastupitel městské části Brno-Bystrc a má řadu nabídek vrátit se do politiky. „Rozhodnu se příští rok, zda se opět objevím na kandidátce. Každopádně zážitky z politiky určitě využiji,“ řekl Jaroslav Petr, který o politickém zákulisí napsal knížku Slovácko sa směje aj nesměje a je autorem desítek televizních scénářů. Autorsky se také podílel na scénáři a dramaturgii ikonického televizního seriálu Slovácko sa nesúdí v hlavních rolích s Jozefem Krónerem a Oldřichem Velenem.

Letos však napsal pohádkovou knihu Chytráčkovy trampoty a trumpety s ilustracemi známého brněnského kreslíře a karikaturisty Lubomíra Vaňka, která by podle Petra mohla být pěkným dárkem dětem pod stromeček.

„Cítil jsem potřebu na chvíli se zastavit a napsat také něco pro děti. Je to kniha pohádek plná lásky, vzájemného porozumění a tolerance. Každodenní četba je víc než zlato v trezoru a miliony na kontech. I fantazie, vlídnost a moudrost může přinést bohatství,“ vysvětlil spisovatel.

Zdroj: 
Brňan (REJ)