Pop Messe v Brně se letos rozšíří, na šesti scénách vystoupí desítky interpretů

  • Foto

    Pop Messe

Brněnský festival Pop Messe se letos oproti loňsku rozšíří a přiblíží se původní představě organizátorů, kterou dosud brzdily pandemické okolnosti. Na šesti scénách vystoupí 29. a 30. července desítky interpretů, včetně zahraničních hvězd elektronické hudby a progresivního popu i stálic alternativní scény. Festival se uskuteční v areálu fotbalového stadionu Za Lužánkami a blízkého Bobycentra. Program poskytl za pořadatele Radek Babička.

"Druhý ročník Pop Messe je oproti premiérovému větší, delší a propracovanější ve všech směrech. Do Brna přijede 26 zahraničních umělců a stejný počet českých interpretů, kteří vystoupí na šesti scénách. Čtyři pódia chystáme pod širým nebem na stadionu a v jeho přilehlém okolí, dvě taneční stage, které pojedou do ranních hodin, zase pod střechou přímo v Zoner Bobyhall," popsal program dramaturg Tomáš Kelar.

Festivalovému programu vévodí britští umělci - rapper Skepta, produkční a DJ dvojice Bicep, básnířka a hudebnice Kae Tempest nebo kapela Ride. Přijede také islandská folková písničkářka Sóley nebo americká rocková kapela Algiers. Z české scény nabídne festival Midi Lidi, Ivu Bittovou s kapelou Dunaj nebo Moniku Načevu.

S Dopravním podnikem města Brna jsou pořadatelé festivalu domluvení na speciální jízdence pro návštěvníky Pop Messe za 50 korun na oba dva dny. České dráhy poskytnou lidem s platnou vstupenkou cestujícím na Pop Messe slevu 25 procent na jízdné. Ubytování je dohodnuté s Mendelovou univerzitou na kolejích Jana Amose Komenského.

"Za velmi příznivou cenu tak mohou návštěvníci festivalu spát v posteli a ráno si dát sprchu a snídani. Na místo konání je dovezeme kyvadlovou dopravou. Mendelova univerzita v současné době poskytuje střechu nad hlavou ukrajinským uprchlíkům. Ubytováním v prostorách kolejí tak návštěvníci zároveň přispějí univerzitě na tuto tolik potřebnou činnost," uvedl Kelar.

Zdroj: 
čtk