Pořádat kulturní akce ve veřejném prostoru v Brně je jednoduché, pomůže projekt Plug & Play

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Kultura ožívá a po několika „hladových“ měsících se plní kalendáře nejen umělcům a organizátorům, ale zužuje se prostor, kde akce pořádat. Vedení města Brna teď přišlo s nápadem nového projektu Plug & Play, který má zjednodušit pořádání akcí ve veřejných prostorech. Informovala o tom Kateřina Gardoňová z tiskového střediska brněnského magistrátu.

Projekt Plug and Play, který už funguje ve 4 městských částech, vybírá nejvhodnější lokace a nabízí zjednodušenou administrativu povolování online. Jde o živá vystoupení, sousedské slavnosti, oslavy narozenin či studentské večírky.

Každá městská část má své vlastní podmínky a žádosti. Projekt ve všech zainteresovaných městských částech tyto podmínky sjednotil a organizátor vše najde na webu.

„Zájemci si mohou vybrat ze čtyř zapojených městských částí, z nichž každá vytipovala vhodné lokality pro podobné akce. Na webu se lidé dozvědí, jaká je technická vybavenost místa, jaké jsou podmínky pro pořádání akce a v kalendáři uvidí i obsazenost. V případě volného termínu si mohou místo rovnou zarezervovat online, odpadá tak nutnost návštěvy úřadu,“ shrnul radní pro oblast kultury Marek Fišer (Piráti).

Zájemci mohou vybírat z 16 lokalit v městských částech Brno-střed, Brno-sever, Královo Pole a Žabovřesky. V případě, že kulturní akce bude komerčního charakteru nebo bude součástí stánkový prodej, je nutné počítat s dalším formulářem, který je potřeba si vyřídit po vlastní ose. Jedná se o složitější žádost spojenou s placením místního poplatku za využití veřejného prostranství, jejíž vyřízení může trvat i měsíc. Veškeré informace o projektu jsou dostupné na https://plugandplay.brno.cz/.

Zdroj: 
MMB