Na produkci filmu se pak podílela filmová kancelář Brno Film Office, působící pod brněnským Turistickým informačním centrem (TIC). Slavnostní předpremiéra filmu proběhne 8. listopadu v kině Lucerna v Brně, v kinech ho pak diváci v premiéře uvidí 11. listopadu.

Film režisérky Marty Ferencové a producenta Adama Dvořáka představí obyčejné lidské příběhy, které známe všichni z vlastní zkušenosti, okořeněné trefnou situační komikou. Tvůrci slibují nejromantičtější komedii letošních Vánoc se skvělým hereckým obsazením. „Je to film přesně ve stylu britské klasiky Láska nebeská. Pestrá paleta emocí, typů postav i vztahů,“ uvedla režisérka filmu Marta Ferencová. „Jde o pět příběhů, které se navzájem proplétají, aby se všechny završily na Štědrý den. Všechny jsou o lásce. Někdo ji hledá, někdo ji navždy ztratil, někdo ji potká, někdo v ní už přestal věřit, ale znovu ji objeví. Věřím, že divák si užije každý z nich,“ doplnil producent a střihač filmu Adam Dvořák. 

V jihomoravské metropoli se natáčelo na několika lokacích v samotném centru města, jako jsou Jakubské náměstí, Petrov, Moravské náměstí nebo knihkupectví na ulici Česká. Na střeše brněnského hotelu Continental vznikala například scéna pádu ze střechy jednoho z hlavních představitelů Jiřího Langmajera. Dopad už ale natočili v pražské čtvrti Bubeneč. „Je to práce jako každá jiná. Ale po dlouhé době jsem zase padal do krabic a bavilo mě to. Na zádech jsem měl páteřák, takže jsem necítil vůbec nic,“ upřesnil herec.

V hlavních rolích se v Přání Ježíškovi kromě Jiřího Langmajera objeví i Richard Krajčo, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Veronika Khek Kubařová, Elizaveta Maximová, Anna Polívková, Hana Vagnerová, Matěj Hádek, Jiří Burian, Táňa Pauhofová nebo Michal Isteník. Snímek vznikl v produkční společnosti Movie Adama Dvořáka a s podporou Jihomoravského filmového nadačního fondu.

A kdo by se toho chtěl o natáčení komedie dozvědět víc, může se zúčastnit komentované prohlídky s názvem Jak se dělá film? Filmové Brno s vánočním snímkem Přání Ježíškovi, kterou v prosinci organizuje TIC Brno. „Poodhalíte tam podrobnosti a zákulisí natáčení, projdete si místa z filmových scén a zjistíte třeba i to, jak se vybírají filmové lokace, a s čím vším se musí tvůrci potýkat,” zve na prohlídky ředitelka TIC Brno Jana Janulíková. Přání Ježíškovi je podle ní jen jeden z filmů, které šly letos do kin, a na kterých spolupracovala Brno Film Office. Další snímky můžou zájemci poznávat ve filmových okruzích Poznejte Brno a okolí ve filmu na portálu GOtoBRNO.cz.