Před soudem gang pěstitelů konopí: jednu úrodu jim ukradli, druhá shnila a třetí sklidila policie

  • Foto

    redakce (REJ)

Proces s gangem pěstitelů konopí pokračoval v úterý u Krajského soudu v Brně. Čtyři obžalovaní Srbové, Chorvat a dva Češi jsou smolaři, protože jim první úrodu suroviny na výrobu marihuany ukradli, druhá jim zplesnivěla a třetí za ně sklidili policisté.

Skupina si podle obžaloby zařídila pěstírnu předloni v červenci v bývalém kravíně v Moravském Krumlově na Znojemsku. „Za využití neoprávněně odebírané elektřiny, zaléváním, hnojením a další obsluhou se obžalovaným podařilo od července 2018 do února 2019 vypěstovat nejméně 2373 rostlin konopí. Po sklizení a vysušení by z něj získali asi 124 kilogramů marihuany s obsahem 15 700 gramů účinné látky 9-THC,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Eva Žďárská.

Obžalovaní však měli podle ní smůlu. „První sklizeň jim prý ukradli neznámí lupiči. Ani druhá se jim nepovedla, protože zplesnivěla a třetí úrodu jim loni 5. února sklidila policie, která je na místě zadržela,“ sdělila žalobkyně.

Ta viní čtyři Srby, Chorvata, dva Čechy a plemenářský podnik, kterému kravín patřil, z nedovolené výroby omamných a psychotropních látek v nejpřísnějším odstavci. Obžalovaným, kteří se většinou k činu přiznali, tak hrozí deset až osmnáct let vězení.

Pět cizinců přivedla k soudu eskorta z vazby, další obvinění jsou souzení na svobodě. Proces soudkyně odročila na 17. a 18. září.

Zdroj: 
Brňan (REJ)