„Je to úžasné! Je tu víc diváků než v Tokiu! Nečekal jsem, že tady bude tolik lidí a ty ovace budou takové, když jsem skončil jako sedlák u Chlumce," pochvaloval si s humorem atmosféru festivalu. A s nadhledem bral i své šesté místo na olympijských hrách v Japonsku. „Bylo to úžasné, bylo to infarktové, s trochu hořkým koncem, ale to je sport!“ uvedl brněnský lezec.

„Pro všechny lidi, pro všechny Brňáky jste prostě vítěz, a hlavně se podívejte na ty malé děti, ty jejich očička! Všechny tyto děti inspirujete! Takže Adame, díky moc, že jste byl naším ambasadorem, v našich srdcích jste prostě nejlepší!“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Ten na pódiu Ondru přivítal spolu s ambasadorkou festivalu, tenistkou Lucií Šafářovou a s generálním sekretářem ČOV Petrem Graclíkem. Šestadvacetiletý sportovec si poté vyzkoušel lezeckou stěnu Jihomoravského kraje, za což mu dav aplaudoval. Na pódiu byly také předány hodinky značky Prim, které získala výherkyně s dětmi. Ta měla štěstí, protože si koupila lístek ve stejný čas, kdy na festival dorazil Adam Ondra.

Lezec pak prozradil, co bude dělat v následujících dnech. „Moc se těším, až si zajedu na skály, protože mi v poslední době hodně chyběly. Dva roky jsem obětoval přípravě na umělé stěně, abych na ty hry byl co nejlépe připravený. Ale teď si chci hlavně odpočinout mentálně, to znamená, že nebudu chvilku závodit, ale vydám se tam, kde je to mému srdci nejbližší, a to jsou právě ty skály. Jsem z Brna, takže to mám nejblíž do Moravského krasu,“ uvedl Adam Ondra.

Pro jeho autogram si přišla řada lidí, zejména pak dětských fanoušků. Jak inspirovat děti k tomu, aby s lezením začaly, popsal Ondra už u lezecké stěny: „Myslím si, že nejdůležitější je nechat si ty děti na stěně hrát, aby si samy našly svůj přístup, styl. Hlavně, aby jim do toho nikdo nekecal, ať zvedají pravou nebo levou nohu. Nejdůležitější je, aby si na to děti přišly samy,“ zdůraznil lezec na festivalu, který o víkendu skončil zároveň s olympiádou.