Papouščí Zoologická zahrada v Bošovicích nedaleko Brna byla založena v květnu 2008 a své brány otevřela veřejnosti v srpnu 2011. Majitelé se snaží vytvořit co nejpřijatelnější zázemí pro papoušky a zároveň přiblížit jejich chov co nejširší veřejnosti. V současné době je možné v zoologické zahradě shlédnout kolekci arating, amazonků, dále pak ary, amazoňany, kakaduy a africké druhy papoušků. V provozu je 80 voliér. Pro nejmenší pak je připraven i malý zookoutek s králíky a kozami. Zahrada je pro veřejnost otevřena od března až do půlky listopadu.

Křik nádherných pestrobarevných ptáků vás přivítá za krásnou kovanou bránou Papouščí zoologické zahrady. A tito hluční opeřenci vás nenechají na pochybách o tom, kde jste. Hana Škrháková, ředitelka papouščí ZOO Bošovice hrdě říká: “Papouščí Zoologická zahrada jsme jediná nejen v Česku, ale i ve střední Evropě.” 

Před sedmi lety začínala tato zoo zhruba se stovkou papoušků a necelou dvacítkou druhů. Dnes si zde můžete prohlédnout přes dvě stě papoušků a více než padesát druhů. 

“Máme tady celou řadu rarit," dodává Hana Škrháková."Kromě oblíbených Kakaduů a Ara máme taky řadu malinkých papoušíčků několika druhů.”

ZOO hojně navštěvují rodiny s dětmi a tak se právě na tyto návštěvníky provozovatelé snaží zaměřit. Pro ty úplně nejmenší tu mají jako doplněk také králíky a kozy.

Bošovická papouščí ZOO je sice v zimních měsících pro veřejnost zavřená, ovšem jsou výjimky, kdy jí můžete i v těchto dnech navštívit: 

“Máme mimořádnou akci – v sobotu a v neděli zde máme komentované krmení a povídání o papoušcích." zve nás ředitelka. "Od 14. do 16. hodin tak můžete ZOO navštívit po oba dva dny.”

Chcete-li vidět exotické papoušky při krmení a něco se o nich při tom dozvědět, můžete tedy v sobotu 15. a v neděli 16. prosince vyrazit do Bošovické papouščí ZOO.