Divadlo Bolka Polívky se téměř jistě přesune do Sálu Břetislava Bakaly, o kterém se již dříve mluvilo jako o preferované variantě. Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) to uvedla na svém facebooku poté, co se v úterý setkala společně s Polívkou i ředitelem Národního divadla Brno Martinem Glaserem. Ten odmítal jednu ze zvažovaných možností, že by Polívka sdílel s Národním divadlem prostory Reduty.

Soukromé Divadlo Bolka Polívky nyní sídlí v městském domě na Jakubském náměstí, střecha sálu však potřebuje opravu. Kvůli tomu hledá město pro divadlo náhradní prostor. „Jeho přesun do sálu B. Bakaly je skoro jistý, snad se podaří technické problémy dořešit co nejdřív,“ napsala Vaňková.

Sál Břetislava Bakaly je napojený na moderní topení a vzduchotechniku, má také nové osvětlení

Avšak pro budoucí využití zbývá vyřešit například lepší zatemnění oken. Divadlo by mohlo teoreticky využívat dosud prázdný sál, ve kterém je 300 polstrovaných sedaček, stejně jako přilehlé prostory foyer, menší sál a kancelář. Polívka již dříve ČTK řekl, že pokud se podaří zvládnout stavebně-technické úpravy, budou prostory vyhovovat.

Vedení města ještě před týdnem uvažovalo vedle přesunu do Bakalova sálu o možnosti, že by Polívka sdílel s Národním divadlem Brno budovu Reduty. Reduta možná najde jiné využití. „Na současnou úroveň, úspěchy a renomé všech souborů NdB jsem velmi hrdá, což ovšem nevylučuje kreativnější využití Reduty. I to jsme s panem ředitelem Glaserem probrali a jsem ráda, že se naše představy pokusí uvést v život,“ dodala Vaňková.