V sobotu před sedmou hodinou ranní přijali na dispečnku HZS JMK informaci o požáru budovy ve Vyškově na ulici Dědická. K místu vyrazily profesionální a dobrovolné jednotky z prvního stupně požárního poplachu.

"Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří v bývalém kulturním středisku. I přesto, že prvotní hlášení informovalo o tom, že by se uvnitř neměl nikdo nacházet, přítomné osoby na místě veliteli zásahu sdělily, že v objektu jsou lidé," prozradil Filip Venclovský z HZS JmK. "Z důvodu členitosti stavby si velitel vyžádal na místo další jednotky tak, aby byl zajištěn průzkum objektu a vyhledání osob v co nejkratším čase. Zasahující skutečně v zakouřeném objektu nalezli osobu, která čekala na záchranu za oknem, na kterém byly osazeny mříže. Celkem hasiči předali do péče záchranářům tři osoby."

Z důvodu, že uvnitř střediska hořel nashromážděný odpad včetně plastů, museli hasiči po celou dobu zasahovat v dýchací technice. Plameny dostali pod kontrolu pěti vodními proudy za dvě a půl hodiny od ohlášení požáru na tísňovou linku. V tomto objektu zasahovaly naše jednotky během uplynulých sedmi měsíců již šestkrát. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.