Při výbuchu v Perné na Břeclavsku se zranili dva muži, mají popáleniny

  • Foto

    redakce (MOŠ) archiv

V Perné na Břeclavsku se dnes dopoledne ozval výbuch z objektu penzionu a vinařství. Zranili se dva lidé, podle starosty Perné jde o otce a syna z místního vinařství.

Jeden muž je podle záchranářů ve vážném stavu s popáleninami na velké části těla, druhý muž má popáleniny druhého stupně. Oba převezli záchranáři do brněnské nemocnice. „Zdravotníci se postarali o mladého muže, po poskytnutí kyslíkové terapie a zaléčení byl s popáleninami 2. stupně převezen na Popáleninové centrum FN Brno. Dále se postarali o muže středního věku, po zaléčení zajistili jeho dýchací cesty a na řízené ventilaci jej s těžkými popáleninami převezli taktéž na Popáleninové centrum FN Brno,“ popsala k případu mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. "Dostali jsme oznámení o výbuchu a následném požáru. Při našem příjezdu byl objekt staticky narušený a hořel. Před ním byly dvě osoby, kterým jsme se záchranáři poskytli péči," uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský. Podle něj chybí část čelní stěny do ulice, na místě je i statik, který doporučil objekt stabilizovat.

Starosta Perné Karel Studénka uvedl, že objekt je rodinným vinařstvím, nahoře slouží jako penzion a dole je vinařství.