Příčinou požáru bytu v Brně-Bystrci byla závada na elektroinstalaci
Foto:
HZS JmK
Osm lidí se nadýchalo kouře, z toho čtyři skončili v nemocnici. Požár poškodil stoupačky, celou část domu následně vyplavila voda. Škoda po požáru je předběžně vyčíslená na milion korun.
Byt ve čtvrtém patře panelového domu v bystrcké Ondrouškově ulici hořel ráno 1. dubna. Uživatel bytu stál při příjezdu hasičů na balkoně, ven ho vyvedli pomocí vyváděcí masky, nic se mu nestalo. Kvůli požáru hasiči evakuovali celou část domu, přistavili i evakuační autobus, aby lidé byli v teple.
Čtyři lidi záchranáři převezli do nemocnice. "Šlo o lehké nadýchání, převezli jsme je do Fakultní nemocnice v Brně Bohunicích a Fakultní nemocnice u svaté Anny," uvedla tehdy mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová.
Požár bytu hasiči dostali pod kontrolu asi za půl hodiny, podle mluvčího hasičů, Jaroslava Mikošky vyhořel téměř celý. Oheň navíc poškodil stoupačky, voda z nich následně vyplavila dům pod poškozeným místem. Evakuovaní se postupně začali vracet zpět do svých bytů zhruba za dvě hodiny.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Soud v Brně uložil dalšímu z obžalovaných v kauze …
- Potravinářská inspekce našla v Tesku kuřecí prsní …
- Veletrhy Styl a Kabo se budou věnovat mladým návrh…
- Brno opraví budovu na Zelném trhu, kde sídlí Divad…
- Povolení pro sportovní a rekreační areál u Anthrop…
- Soud v Brně dnes bude projednávat poslední části k…
- V Brně-Komíně se otevírá nová pobočka Univerzity t…
- Namol opilého šoféra zastavily až sloupky vinice, …
- Pokus o zapálení brněnské synagogy míří k soudu, ž…
- Virtuální pitevní stůl a online prohlídka laborato…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
