Prodejce elektroniky Okay je v úpadku, rozhodl soud v Brně
Foto:
Monika Švehlová
Brněnský prodejce elektroniky Okay je v úpadku. Krajský soud v Brně o tom rozhodl na základě návrhu, který na sebe podala sama firma, vyplývá z dokumentu v insolvenčním rejstříku. Věřitelé mají nyní dva měsíce na to, aby přihlásili svoje pohledávky. Přezkumné jednání nařídil soud na 10. září. Celková výše dluhů je podle firmy zhruba 700 milionů korun.
Zatím se přihlásili tři věřitelé. Jeden z těch největších je UniCredit Bank. Celková výše pohledávky této banky činí téměř 114 milionů korun. Banka se také odvolala proti jmenování firmy AS Zizlavsky insolvenčním správcem. Banka pochybuje o nestrannosti, protože tutéž společnost navrhla jako insolvenčního správce v případě vlastní insolvence firma Alfa – Rent Tessera, jež patří do holdingu Okay. Podle banky existují oprávněné obavy, že bude pracovat pro dlužníka, a nikoliv pro zájmy věřitelů a že se mění rozsah majetkové podstaty dlužníka.
Brněnská firma prodávala elektroniku téměř 30 let, jejím majitelem je Jindřich Životský
V nejlepší době měl 80 maloobchodních prodejen, ale nezachytil nástup on-line prodeje a finančním problémům čelil od roku 2021. Nakonec nevyšel ani reorganizační plán, který počítal s tím, že bude dále provozovat e-shop a velkoobchod. Poslední kamenná prodejna skončila 25. ledna.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Lidé v Brně rekordně darovali kelímky, přispěli tí…
- Křeček vyzval poslance, aby novelu stavebního záko…
- Nemocnice v Tišnově i Hustopečích zavřou s koncem …
- Silničáři od 5. ledna změní značení na přestavovan…
- Brno hledá projektanta pro první etapu přeměny ško…
- Vláda projedná novelu zákona o daňovém zvýhodnění …
- Na jižní Moravě přibývá lidí s respiračními infekc…
- Brněnský dopravní podnik podepsal smlouvu na další…
- Brno spolu s krajem hledá dopravce pro pravidelné …
- Žádná auta, ani motorky! Masarykův okruh se na pár…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
