Méně lidí na koupalištích bylo pouze ve druhém červencovém týdnu, kdy se ochladilo a občas i pršelo, od té doby je však zájem velký. "Když zapršelo, přišlo na Riviéru za den třeba jen 20 lidí, ale když je teplo, je jich tu 2500 až 3500 a nejdůležitější je, že jsou spokojení, protože všechny služby fungují," řekl Martin Mikš, ředitel brněnské společnosti Starez, která se o Riviéru stará.

Stovky lidí přilákaly nové atrakce, které na Riviéře přibyly po rekonstrukci. Na tobogán se stojí dlouhé fronty a velmi oblíbené jsou i atrakce pro děti. "Zvládáme to i u pokladen, když přijde hodně lidí. Abychom však letos sehnali brigádníky, museli jsme se hodně snažit a dát jim víc peněz než v minulosti. Za 80 korun na hodinu už bychom nesehnali nikoho," řekl Mikš. Například na znojemské plovárně v Louce shánějí plavčíky na letní sezonu už od ledna. I na ní se návštěvnost v posledních dnech zlepšuje, uprostřed týdne přišlo denně kolem 1200 lidí.

Vlastní akvapark je letos záchranou pro Camp Bítov u Vranovské přehrady, protože hladina je čtyři metry pod normálním stavem. "U nás v zátoce proto není voda. Lidé si sice mohou dojít 300 metrů na pláž, ale raději jdou s dětmi do bazénu. Navíc v něm vidí čistou vodu, chemii nikdo nevidí. Doteď jsme měli v kempu tak dvoutřetinovou obsazenost, teď se zlepšilo z našeho pohledu počasí a měli bychom být stoprocentně obsazení," řekl jednatel Campu Bítov Marek Mucha. Na některých místech už se však i ve Vranovské přehradě začíná zhoršovat kvalita vody.

Do velkých kempů jezdí lidé jak na týdenní pobyty, tak na kratší a také na jednodenní, když se chtějí třeba jen vykoupat. "U nás si zaplatí jednodenní vstup a mohou využít kromě přístupu na pláž i veškerý program a vybavení, které tu je," řekla vedoucí Turistického a informačního centra Pasohlávky Marcela Čáslavová, která má na starosti ATC Merkur u Novomlýnských nádrží. Řada provozovatelů se snaží lákat i na novinky, v Merkuru jsou to vzduchové trampolíny, vodní skákadla a v půjčovně kol nová kola. "Pár míst je ještě volných, takže lidé můžou přijet, ale lepší je vždy se zeptat dopředu," řekla Čáslavová.

Již několik let neutuchá zájem turistů o návštěvu památek. "Myslím, že za červenec se zase dostaneme na počet 100.000 lidí. Vždy jsme se báli, že jak se začne oteplovat, všichni zamíří k vodě, ale ani letos žádný pokles nepociťujeme," řekla kastelánka zámku Lednice Ivana Holásková. Vyprodané do konce července jsou noční prohlídky. Holásková zve i do zámeckého parku, kde je i v těchto dnech příjemně. "Určitě zde není přelidněno, i když lidé nyní volí k procházkám spíše dopolední a večerní čas," řekla.

Lidé se taky rádi často chodí zchladit do jeskyní v Moravském krasu. Do nejžádanější Punkevní si však musejí udělat včas rezervaci.