V pořadí druhou líšeňskou posilou pro nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se během letní přípravy stal sedmadvacetiletý Bronislav Stáňa. Zkušený útočník má za sebou i prvoligové zápasy. „Ve čtyřiačtyřiceti utkáních v barvách Znojma, Ostravy a Opavy vstřelil čtyři prvoligové góly,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí SK Líšeň Miloslav Vlašic.

Zkušený útočník pochází ze Znojemska. S kopanou začínal v Bohuticích, odkud přešel přes Miroslav do Znojma, kde před sedmi lety na jaře nastoupil ke svému prvnímu prvoligovému zápasu v dresu Znojma.

Už před tím však hostoval tři sezóny v juniorce brněnské Zbrojovky. V roce 2016 pak přestoupil z města okurek do ostravského Baníku, odkud po třech letech odešel do Opavy. Za slezský tým sice odehrál 20 zápasů v nejvyšší soutěži, ale v posledních letech hostoval půl sezóny v Prostějově a po sezóně v Bílovci a Třinci.

Za posledně zmíněný klub v minulém ročníku odehrál 820 minut v osmnácti utkáních a v sezóně vstřelil tři góly. Do Líšně přichází jako volný hráč, neboť ke konci června ukončil s klubem SFC Opava smlouvu.

A třetím novým hráčem je po Chwaszczovi a Stáňovi jedenadvacetiletý brankář Vojtěch Marek, který přestoupil ze Zbrojovky Brno. Ta po pádu do druhé ligy bude patřit k největším favoritům na postup zpět mezi elitu, takže se diváci můžou těšit na městské derby s Líšní, která v uplynulém ročníku dobyla historický úspěch v podobě druhého místa ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Marek se tak stěhuje z Králova Pole přes celé město do Líšně. S fotbalem začal ve svých sedmi letech v Prostějově. „V osmnácti letech chytal moravskou dorosteneckou ligu a někdy se posadil na střídačku prvního mužstva, které hrálo tehdy moravskoslezskou ligu. Do hry se mezi muže prvního týmu nedostal, stejně jako po svém přestupu do Zbrojovky, kde se sice během tří let propracoval na prvoligovou soupisku, ale poslední soutěžní starty měl v podzimní nedokončené části za B mužstvo v divizi,“ uvedl Vlašic.

Nedávný přípravný duel v Praze se Spartou podle něj ukázal, že jde o kvalitního mladého gólmana, který rozšíří dosavadní brankářský tandem Veselý – Vítek na trojici. Líšeňští fotbalisté zatím v přípravných zápasech prohráli s MFK Skalica 1:2 a se Spartou 0:1.