Psa zavřel na dva dny do auta, ze sluncem rozpáleného vozu ho vytáhli brněnští strážníci
Foto:
ilustrační
Bezohlednost a týrání, tak by se dal shrnout případ, který v úterý dopoledne řešili brněnští strážníci. Husky s vyplazeným jazykem hleděl na strážníky přes okénko zaparkovaného auta. Uvnitř vozu byl podle svědka zavřený už od předchozího dne a celou noc lítostivě vyl.
„Strážníci viděli, že je připnutý na vodítku a v interiéru nemá ani misku s vodou. O škodovku odstavenou v Komárově se opíralo slunce a huskyho zahřívala jeho bohatá srst. Strážníci měli vážné obavy, že by to pro něj mohlo mít osudové následky, a hned se v okolních domech začali shánět po majiteli automobilu. Nikde ho však nenašli a nikdo z místních ho neznal, a tak se hlídka rozhodla vůz otevřít,“ popsal mlvčí brněnských strážníků.
Přispěchal k ní i kolemjdoucí s láhví vody a hned dal psovi napít. Strážníci si všimli telefonního čísla na obojku, jenomže ani na jejich telefonát nikdo nereagoval. Spojili se proto s odchytovou službou městské policie a o huskyho se postaraly pracovnice v útulku. „Člověk, který psa v autě nechal, je podezřelý z porušení zákona na ochranu zvířat a hrozí mu pokuta do milionu korun“ doplnil Ghanem.
Ten dále dodal, že brněnští strážníci vedou každý rok před létem rozsáhlou kampaň na parkovištích, v médiích i na sociálních sítích a snaží se přesvědčovat motoristy, aby nenechávali děti ani zvířata osamoceně v autě. Velké nebezpečí jim v kabině hrozí i mimo letní dny, protože bleskové přehřátí není zdaleka jediným rizikem. Do auta může někdo nabourat a dítě uvnitř zůstane bez pomoci. Není totiž výjimkou, že řidiči od dopravních nehod ujíždějí, a to obzvlášť v situacích, kdy druhé vozidlo považují za prázdné.
„Dítě také mohou postihnout zdravotní potíže. Stačí například, aby mu zaskočilo, a nedovolá se pomoci. V krajním případě může někdo automobil ukrást i s dítětem. I takové případy už se v minulosti staly,“ uzavřel Ghanem.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Festival Faktor K promění brněnskou Káznici v pros…
- Zemřela Daniela Hammer-Tugendhatová, její rodiče p…
- Brno umožní v nejbližší době cyklistům vjezd do da…
- Vedrovice získaly cenu za komplexní proměnu krajin…
- Brno s krajem usilují o pravidelnou leteckou linku…
- Vědci: Rostliny uvažují jako architekti, aby si za…
- Město se vrátilo k záměru postavit magistrátní bud…
- Cirkulární dům s ReUse centrem a dílnami v Brně vy…
- Brno si nechalo vypracovat studii na úpravu území …
- Nevšední orloj v centru Brna slaví 15 let, vypadne…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.