Razie v baru v centru Brna: celníci objevili nelegální hernu a zabavili deset automatů

Při razii v baru poblíž centra Brna zabavili jihomoravští celníci deset nelegálně provozovaných herních automatů. Nelegální herna tam byla ukrytá za stěnou.

  • Foto

    celnisprava.cz

Po dvou měsících vynucené pauzy, kdy pomáhali policistům a vojákům při nouzovém stavu, se celníci zaměření na hazard opět pustili do práce. „Legální herny jsou až na pár drobných prohřešků prakticky bezproblémové. Většinou jde o nepovolenou reklamu, nevyvěšené varování ministerstva zdravotnictví kvůli koronaviru či nepovolené označení provozovny,“ uvedla mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

Ovšem byznys s nelegálním hazardem je podle ní pravý opak. „Žádná reklama, žádné označení, zabezpečené či maskované vstupy do herního prostoru, případně možnost dálkového vypnutí herních zařízení. Podobně to vypadalo i v baru, který celníci zkontrolovali koncem září,“ popsala mluvčí.

Vstup do baru, kam celníci vtrhli, měl kouli místo kliky a obsluha dovnitř pouštěla jen vybrané hosty. „Herní prostor byl oddělený od baru a ukrytý za sádrokartonovou stěnou. Vstup hráčům umožnila obsluha, která měla klíč. Uvnitř stálo deset herních zařízení, které sice barmani okamžitě vypnuli, ale celníkům se podařilo spínač najít,“ upřesnila Temňáková.

A protože šlo o nelegální provozovnu, celníci automaty zabavili zadrželi, a to včetně klíčů k nim a hotovosti k vyplacení výhry.

Jihomoravští celníci letos udělali 37 kontrol provozování hazardních her. „Porušení předpisů zjistili ve třiatřiceti případech, přičemž v osmadvaceti případech odhalili nelegální hernu. Celkem jsme zadrželi 170 herních zařízení, téměř 300 tisíc korun a 185 eur,“ doplnila mluvčí celníků.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (REJ)