K poslednímu červenci skončí z vlastního rozhodnutí ředitel Martin Pavlík, bude ale dál v nemocnici pracovat jako lékař. Vajdák byl dosud ekonomicko-provozním náměstkem a členem představenstva Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Komise byla složená z představitelů odborných společností, profesních komor, odborů, lékařské fakulty, zástupců města i kraje a ministerstva. "Vlastimil Vajdák nebude mít lehký úkol, nicméně jeho dlouholeté zkušenosti s financováním a ekonomickými problémy nemocnic a úspěšným nastartováním ekonomiky Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, kde doposud působil, jsou velmi dobrým předpokladem pro vedení lůžkového zdravotnického zařízení, jako je právě svatoanenská fakultní nemocnice v Brně," uvedl Vojtěch.

Podle něj by se měl Vajdák zaměřit na vyvedení nemocnice ze ztrát, ale také na rozvoj medicíny a vědecko-výzkumné činnosti i na personalistiku s cílem motivovat a udržet zaměstnance a přilákat do nemocnice nové. "Prioritou je také budování dobrých vztahů s Masarykovou univerzitou a její lékařskou fakultou," dodal Vojtěch.

Šestačtyřicetiletý Vajdák je bankéř, ekonom a manažer. Ve zlínské nemocnici T. Bati pracoval od roku 2017. Předtím pět let působil jako člen představenstva a ekonomický náměstek Uherskohradišťské nemocnice. V minulosti působil 11 let v bankovnictví, byl regionálním ředitelem ČSOB. Vystudoval Fakultu managementu a ekonomiky ve Zlíně Vysokého učení technického v Brně.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně patří k nejzadluženějším v zemi. Celkové závazky má kolem dvou miliard korun, po splatnosti je zhruba miliarda. Pavlík se rozhodl opustit vedení po pěti letech a vrátit se na místo lékaře ARO. Za jeho vedení se nemocnice loni poprvé po několika letech dostala do hospodaření v kladných číslech, když byla v plusu čtyři miliony korun.