Po čtyřech letech se na výstaviště v Brně vrací mezinárodní veletrh motorek, čtyřkolek a příslušenství Motosalon. Ten bude podle organizátorů rekordní. Na návštěvníky čekají od čtvrtka do neděle ve čtyřech pavilonech čtyři dny plné zážitků. Ty ještě umocní další dvě výstavní akce: největší tuzemská přehlídka dětských potřeb ProDítě a veletrh nábytku a interiérového designu Mobitex. O akcích dnes informovali pořadatelé.

V Brně se představí na 300 značek motocyklů

„Nyní máme přihlášených téměř vystavovatelů, kteří do Brna přivezou na 300 značek. Většina z nich představí novinky. A nebudou chybět třeba ukázky bezpečné jízdy na motorce. Výstavní plocha přesahuje 18.000 čtverečních metrů a zahrnuje pavilony P a F plné motorek a příslušenství, zážitkovou halu v pavilonu G1 s atraktivním doprovodným programem, který bude zábavný i edukativní, a také Burger Festival Arenu v pavilonu Z,“ vypočítal ředitel veletrhu Motosalon Petr Maliňák.

Očekávají 50 tisíc návštěvníků

Návštěvníci tak podle něj budou mít co obdivovat a koupit. „Očekáváme návštěvnost kolem 50 tisíc lidí. Tento mírný optimismus pramení z online předprodeje vstupenek,“ uvedl ředitel, který prý byl v mládí vášnivý motorkář. „Pak to skončilo, když jsem se oženil,“ usmál se.

Motosalon zahájí ve čtvrtek známé tváře

Slavnostní zahájení Motosalonu se uskuteční ve čtvrtek od 13:30 v pavilonu F. Veletrh zahájí známé osobnosti. „Můžete se tak těšit na tváře Motosalonu Davida Matáska, ambasadory Pepu Sršně a Adama Peschla, motorkáře Karla Abraháma, zpěváka Kamila Střihavku, herce a motorkáře Pavla Lišku a Honzu Revaie a krásné motorkářky a ambasadorky Katku Jandovou, Veroniku Hankocyovou a Ollie Roučkovou,“ vypočítal Maliňák.

Burger festival rozvášní chuťové buňky

A protože k motorkám patří i pořádné jídlo, v pavilonu Z bude připravená zmíněná Burger Festival Aréna. V atmosféře motorkářského srazu a pod střechou dalšího pavilonu si můžete odpočinout v největším tuzemském indoor food festivalu. „Svoje umění předvede 70 prodejců, můžete si vybrat ze 150 druhů hamburgerů i dalšího street foodu. Máme připravené chuťovky z pštrosího masa i lososa, a dokonce i z hmyzu. A představí se i finalista MasterChefa Kuba Menšík. Návštěvníci se můžou v pátek, sobotu a neděli těšit i na soutěž v pojídání 1,5 kilogramu těžkého burgeru. Počítáme s tím, že se během víkendu sní řádově desítky tisíc burgerů,“ uvedl za pořadatele Radim Vládek.

S lístkem na Motosalon se dostanete i na veletrhy ProDítě a Mobitex

Souběžně s Motosalonem se na výstavišti konají i veletrhy ProDítě a Mobitex, vstupenka na Motosalon bude platit také na obě menší akce. Největší tuzemská přehlídka kočárků, autosedaček a dalšího dětského zboží ProDítě se odehraje od čtvrtka do soboty v pavilonu V. Tam se na ploše asi 4500 metrů čtverečních představí 65 firem. A zejména děti se mohou těšit na herní zónu firmy Lego, balónkovou show, závody batolat nebo vystoupení Michala Nesvadby. Dětský koutek pak nabízí hlídání dětí ve věku od 3 let. Až do neděle se pak v hale G2 představí 58 vystavovatelů na veletrhu nábytku a interiérů Mobitex. Velkou expozici zahradního nábytku tam přiveze například firma Doppler. A návštěvníci se mohou na místě poradit o zařízení domu či bytu s designérkami.