Řidič autobusu v Hodoníně nadýchal jedno promile

Policie: Během uplynulého víkendu posílili naše hlídky policisté Krajského ředitelství policie a společně se zaměřili na odhalování řidičů pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek. 

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Při těchto kontrolách policisté zastavili a zkontrolovali stovky řidičů motorových vozidel. Celkově zjistili pět, kteří za volant sedli po požití alkoholu. Informoval policejní mluvčí Petr Zámečník.

„Nejvážnější problém byl odhalen v sobotu v brzkých ranních hodinách u kontroly řidiče linkového autobusu, který jel zatím bez cestujících. Při provedené dechové zkoušce na alkohol se policisté nestačili divit jejímu výsledku. Na displeji měřicího přístroje se objevila hodnota 1,0 promile alkoholu v době, kdy řidič měl započít jízdu na pravidelné lince,“ popsal Zámečník.

Autobusák svoji jízdu ukončil a policisté jej vyzvali k lékařskému vyšetření s odběrem krve, kterému se podrobil. Rozhodující bude výsledek krevního rozboru, od kterého se bude dále odvíjet případná právní kvalifikace. I tak řidič na místě přišel o svůj řidičský průkaz.

„Při dalším prověřování se také ukázalo, že to nebyl jeho první problém s alkoholem za volantem. V loňském roce jej policisté přistihli při řízení soukromého osobního vozidla, kdy nadýchal 0,5 promile alkoholu. Jeho přestupek správní orgán ocenil pokutou a zákazem řízení, který již pominul,“ doplnil Zámečník.

V loňském roce bylo na Hodonínsku přistiženo téměř 500 ovlivněných řidičů (alkohol+toxi).