Podle policistů se jednačtyřicetiletý řidič tiguanu ve středu příliš rychle řítil večerními ulicemi města okurek. A právě rychlost se mu před dvaadvacátou hodinou v ulici 28. října stala osudnou, když při předjíždění nezvládl řízení nadupaného auta a vjel mimo komunikaci, kde napálil do stromu.

Po nárazu zůstal vážně zraněný muž ve vraku vozu zaklíněný. „Hasiči jej vyprostili na páteřní desce a předali do péče posádce záchranné služby,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška s tím, že jejich dva zásahové vozy byly na místě nehody během čtyř minut.

„Naši operátoři vyslali na místo lékařskou posádku, která pacienta oživovala. Přes veškerou snahu záchranářů se však životní funkce muže obnovit nepodařilo,“ upřesnila pro zpravodajský portál BRŇAN mluvčí krajské záchranné služby Michaela Bothová.

Hasiči podle mluvčího Mikošky pak zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidili vozovku. Jejich práce na místě neštěstí skončila třicet minut před půlnocí.

Znojemští policisté, kteří smrtelnou havárii vyšetřují, nyní hledají přímé svědky nehodového děje. „Přivítají také případné záběry z palubní kamery z vozidel projíždějících místem v době nehody. Informace k havárii je možné sdělit na telefon 724 189 025,“ poděkoval za spolupráci při objasňování tragédie policejní mluvčí Bohumil Malášek.