Řidič srazil na přechodu v Bystrci dítě, z místa okamžitě ujel

Brněnští policisté hledají bezohledného šoféra.

  • Foto

    redakce (MOŠ) ilustrační

V sobotu krátce po 18:00 se v Bystrci stala nehoda. Na přechodu pro chodce na brněnské ulici Obvodová, poblíž prodejny Penny Market, srazil osobák nezletilého chodce.

„Po vážně vypadající nehodě navíc šofér tmavě modrého automobilu značky Peugeot 508 nezastavil, neposkytl potřebnou pomoc a součinnost a z místa nehody bezostyšně ujel. Ošetřit tak malého chlapce museli až přivolaní záchranáři, kteří jej následně převezli do nemocnice. Dopravní policisté na místě zajistili klíčové kamerové záznamy, které nyní analyzují. Přesná příčina vzniku dopravní nehody a míra zavinění jednotlivých účastníků je nyní předmětem dalšího šetření,“ uvedl k případu policejní mluvčí Petr Vala.

Policisté nyní pátrají po neznámém řidiči a po jeho tmavě modrém poškozeném automobilu značky Peugeot 508, které by mělo mít utržené pravé zpětné zrcátko. „Máte-li tak jakékoliv informace, neváhejte a volejte tísňovou linku 158. Hledáme také případné svědky dopravní nehody, kteří mohou také volat na tísňovou linku policie,“ uzavřel Vala.