Řidiče autobusu ohrožovala skupinka mužů, vadilo jim opatření proti nákaze

  • Foto

    DPMB

Podvečerní spoj autobusové linky 64, který měl v sobotu dojet do Maloměřic, zůstal stát neplánovaně dlouho na Staré osadě. Řidič si přes dispečink dopravního podniku přivolal na pomoc strážníky kvůli trojici mužů, kteří ho údajně ohrožovali.

„Tři hlídky městské policie potom souběžně od svědků, podezřelých i samotného řidiče zjišťovaly, co se na místě seběhlo. Muži ve věku od 18 do 32 let mu prý nadávali a hrozili, že ho na konečné zbijí. Důvodem údajně bylo, že se jeden z nich při nástupu dobýval do předních dveří a řidič mu gestem naznačil, že musí použít zadní dveře,“ popsal ve zprávě mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

 Brněnský dopravní podnik totiž zavedl preventivní opatření proti šíření koronaviru, během něhož zůstávají přední dveře zavřené, a prostor za kabinou řidiče je vymezený páskou. „Tu navíc jeden z mužů údajně překročil a domáhal se zakoupení jízdenky. Prodej ve vozidle byl ovšem také dočasně zrušen. Když řidič muže odkázal na jízdenkový automat na zastávce, čelil prý mnoha nadávkám a nařčení z diskriminace,“ doplnil Ghanem.

Ještě před příjezdem hlídek se ho zastali dva cestující a jeho verzi hlídkám potvrdili. Případ strážníci postupují ke správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití.