Areál u řeky Svratky v atraktivní lokalitě, v centru města Brna, naproti brněnskému výstavišti získal nový kabát. "Od začátku jsem byl o správnosti investovat sem tak velkou částku přesvědčen a dnes mohu říct, že areál je nejen perfektně zmodernizovaný, ale patří i k největším koupalištím v republice,“ uvedl Petr Vokřál, primátor města Brna.

Historie areálu Riviéra sahá až do počátku 19. století, od té doby ale prošel výraznými změnami a vystřídal několik vlastníků, což se negativně podepsalo na jeho stavu. Momentální stavební zásah byl nejvíce komplexní. „Vzali jsme to opravdu od podlahy, návštěvníky zde čeká kromě opravených bazénů řada nových atrakcí včetně toboganu a skluzavky. Navíc máme novou strojovnu, nerezové bazény, a abychom mohli v sobotu otevřít, je v přiléhajících plochách použit nový kobercový trávní. Ten zaručil téměř bleskové ozelenění,“ uvedl Antonín Crha, předseda představenstva Starez Sport.

Stavební zásah trval 10 měsíců a město do něj investovalo přes 218 milionů korun, navíc nebyla přerušena ani jedna letní sezóna. „Díky rekonstrukci se navýšila i kapacita o několik stovek lidí. Na své si tu přijdou všechny věkové kategorie, jsou tu sportoviště, relaxační zóny a Starez tu pro děti v letních měsících pořádá oblíbené příměstské tábory,“ dodal Petr Hladík, náměstek primátora města Brna.

K razantní rekonstrukci se město Brno rozhodlo hlavně z toho důvodu, že v posledních sezonách unikalo z bazénů 200 hektolitrů vody denně. Tomu by měly zabránit nerezové vany, které jsou navíc hygieničtější, snadněji se udržují a mají dlouhou životnost. Vstupné na celý den přijde na 180 korun, pokud ale návštěvník opustí prostor do 14:00 hodiny, stokorunu mu vrátí. Areál se veřejnosti slavnostně otevře již v sobotu 16.6.2018.