Unikátní projekt původně vznikl jako koncertní a sklidil obrovský úspěch. Nyní se dočkal studiové nahrávky, která vznikla, stejně jako koncertní provedení v produkci Josefa Buchty ve společnosti BUJOART.Roman Dragoun spolu s B-SIDE Bandem bandleadra Josefa Buchty, Komorním orchestrem Brno, Czech Ensemble BaroqueChoira dirigentem Danem Kalouskem uvedl poprvé projekt v této sestavě v rámci festivalu Groove Brno v roce 2017.

„Vždy jsem toužil po velkém aranžmá mých skladeb, a to mně splnil až Josef Buchta, který mi nabídl spolupráci s B-SIDE Bandem. Velice si toho vážím i skvělých aranží Zdenka Nováka! Vím, že všechny skladby již byly natočeny v různých podobách, ale s takovým skvělým orchestrem a sborem dostaly naprosto nový rozměr, čímž se umocnily nádherné texty,“ vysvětluje Roman Dragoun. Autorem většiny textů je jeho dlouholetý kamarád z rodného Písku, básník Milan Princ, dvě skladby jsou na verše Romanova otce, malíře a básníka Františka Romana Dragouna. Proto se zde samozřejmě objeví i píseň Zdroj, která patří v repertoáru Romana Dragouna k nejzásadnějším. „Je to v podstatě taková modlitba, se kterou se mohou ztotožnit všechny vrstvy lidí různého věku. Můj tatínek byl úžasný člověk, skvělý malíř a taky básník. Zdroj napsal kdysi jako báseň mé manželce k 25. narozeninám a já jsem ji zhudebnil,“ vzpomíná zpěvák na její vznik.

„Když vydal Roman Dragoun album Piano, byl to pro mě zázrak. Poslouchal jsem ho velmi často. Stalo se pro mě hudební biblí. Nádherné texty Milana Prince mě doslova pohltily. Cítil jsem, že by stálo za to ještě jednou vše rozehrát v barvách big bandu, orchestru a sboru. Využít širokého spektra barev. Romanovi se myšlenka zalíbila. Splnil si tím vlastně i svůj dávný sen,“ doplňuje o nové desce producent a bandleaderB-SIDE Bandu Josef Buchta. Autorem 

nového aranžmá skladeb je Zdeněk Novák, legendární saxofonista a aranžér, držitel Ceny Gustava Broma, který po mnoho let pomáhal vytvářet hudební podobu brněnského B-SIDE Bandu jako špičkového tělesa. Vydání dvojalba se již bohužel nedožil, zemřel vloni, krátce před Vánocemi ve věku 81 let. Projekt jsme zrealizovali koncertně a na základě velkého úspěchu jsme se rozhodli natočit dvojalbum jeho písní v této podobě. Oslavujeme tím Boží přítomnost a radost ze života. Těší mě, že se nám to povedlo. S výsledkem jsem velmi spokojený,“ doplňuje Josef Buchta. 

Zpěvák, klávesista a skladatel Roman Dragoun patří k nezpochybnitelným osobnostem české rockové scény. Působil nebo dosud hraje v kapelách Futurum, Progres 2 (z tohoto období pochází i skladba Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce, která se stala rockovou písní roku 1982), Stromboli, s níž vydal v roce 1989 album Shutdown, T4, His Angels nebo Supergroup a řadě dalších. Odehrál více než stovku představení v titulní roli legendárního nastudování muzikálu Jesus Christ Superstar v divadle Spirála. Dvojalbum Roman Dragoun Projekt je jeho šestým sólovým počinem, podílel se však na desítkách dalších s různými hudebními uskupeními.

Křest desky Roman Dragoun Projekt je plánován v rámci koncertu 29.8.2021 v Brně na Biskupském dvoře.

Termín je náhradou za neuskutečněný podzimníkoncert- vstupenky zakoupené na původní termín zůstávají v platnosti, uspořádání hlediště a další potřebné informace se návštěvníci dozví začátkem května na webu groovebrno.cz.