Rodinná plavba málem skončila tragédií, posádku na poslední chvíli zachránili policisté

  • Foto

    PČR

Krásné letní počasí přímo vybízí k vodním radovánkám a řada lidí se pustí do amatérské plavby lodí. Podobně přemýšlela i trojice dospěláků, která vzala na palubu i devítiletého chlapce. Bohužel pohodovou plavbu po vodní nádrži Vranov překazilo počasí. Prudký vítr totiž začal hnát malou rybářskou pramici, veslování navzdory, stálé dál od břehu. Zvedaly se velké vlny a loďka začala postupně nabírat vodu.

„To už bylo jasné, že se osádka na břeh vlastními silami nedostane. Před potopením lodi se jim naštěstí podařilo zavolat na tísňovou linku. Policisté, kteří byli na blízku, tak se svým člunem začali po potápějící loďce ihned pátrat,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka.

Ten dále dodal, že naštěstí byla nablízku policejní hlídka na člunu, posádku našli v poslední možný okamžik, loďka už byla téměř potopená a nikdo navíc neměl žádný záchranný prostředek. K tragédii bylo opravdu blízko.

„Všechny čtyři osoby, mezi nimiž byl i devítiletý chlapec, tak policisté rychle vytáhli z vody do policejního člunu. Před úplným potopením se podařilo zachránit i pramici, kterou v závěsu dotáhli až na břeh,“ doplnil Chaloupka.

Fotogalerie: