Nostalgie na kolečkách, vypracovaná do posledního detailu a k tomu přizpůsobené vše kolem. Tak by se dala popsat vášeň pro retro kočárky, kterých se nedávno sešlo při výstavě, kousek za Brnem, celkem 63 kusů. Klub seniorů v Měníně hostil nejen výstavu těchto starožitných kousků, ale také hraček a reborn panenek.

„Nádherná akce, skvělá organizace, obrovské díky všem, hlavně Lidušce Vudiové! Vystavujeme s vnučkou na podobných výstavách pravidelně, ale tady to mělo spoustu propracovaných detailů a to bavilo nejen nás, ale i veřejnost. Troufnu si říct, že se tu za ty tři dny prošlo kolem 500 návštěvníků,“ popsala jedna z vystavujících, Ivana Látalová.

Výstavou žila doslova celá obec. A že se bylo na co dívat! Nejstarší byl kočárek z roku 1870, panenka pak z 30. let minulého století. Sběratelky přivezly vyfešákované kousky různých značek, jako Princezs, Liberta, Stegner, Zekiva, Inglesina a mnoho dalších.

„Výstava je pro nás třešničkou na dortu. Cesta k perfektnímu vozítku je dlouhá a taky finančně náročná. Já se tomu věnuji se vším všudy, od šití, háčkování, vyšívání až po návrhy a realizaci šatů nejen pro mě, ale i pro vnučku Adélku. To má pak teprve šmrnc, když k sobě vše pěkně ladí,“ doplnila Látalová.

Výstava v Měníně zaujala nejen vizuálně, ale potěšila i chuťové pohárky

O ty se totiž postarala Jana Bednáriková, která na akci napekla domácí retro zákusky. Zájem byl takový, že během několika málo hodin vše vyprodala. „Tohle jsme na žádné akci ještě nezažili, každý měl na tu retro náladu a k tomu dobrý zákusek prostě chuť. K dispozici byly různé druhy, například laskonky, větrníky nebo třeba špičky. Napečeno měla paní Bednáriková na 3 dny a ono to vše zmizelo během 24 hodin, takže organizátorům nakonec pomohla cukrárna U Žbánků v Otnici. Ta musela svou dodávku dokonce několikrát zopakovat,“ uzavřela s úsměvem Látalová.