Sedmnáctiletá dívka se zřítila z opevnění pod Petrovem, padala patnáct metrů

  • Foto

    MP Brno

Nehoda se stala v neděli ráno na Baštách. Z patnáctimetrové výšky se zřítila sedmnáctiletá dívka na jednu z teras pod Petrovem.

„Posadila se na opevnění, kde však podle kamerového záznamu na okamžik usnula a spadla do části parku přiléhající k ulici Bašty. Okamžitě k ní běžela hlídka městské policie, kterou oslovil v Nádražní ulici svědek. Strážníci také neprodleně požádali o příjezd záchranné služby,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Dívka měla krvácející šrámy na hlavě a očividně poraněnou nohu. Hlídce si stěžovala na bolesti celého těla. Strážníci jí poskytli první pomoc, udržovali ji při vědomí a trpělivě ji uklidňovali. Posádky zdravotnické záchranné služby dorazily během chvíle a okamžitě začaly dívku ošetřovat.

 Strážníci se před jejich příjezdem snažili kvůli medikaci zjistit, jestli sedmnáctiletá dívka pila během rána nějaký alkohol. „Sama sice opakovaně tvrdila, že ne, její kamarád ale na naléhání hlídky přiznal, že si v parku dávala víno. Svá zjištění tedy řekli zdravotníkům a ti dívku po poskytnutí neodkladné péče převezli do Dětské nemocnice,“ doplnil Ghanem.

Případy zřícení z hradeb nejsou v Denisových sadech zcela ojedinělé a často se týkají mladých lidí. Například předloni v červenci poskytovali strážníci první pomoc pětadvacetiletému muži se zakrváceným obličejem a hlavou, který přepadl z římsy do Husovy ulice. V roce 2015 strážníci zafixovali páteř a zprůchodnili dýchací cesty poraněné dvaadvacetileté dívce na Baštách.

Fotogalerie: