Seznamka přes internet dopadla pro seniorku špatně, přišla o desetitisíce

  • Foto

    redakce (ilustrační)

S dalším podvodným případem se potýkají policisté z Blanska, v týdnu se na ně obrátila žena s oznámením, že byla podvedena. Celá událost se začala odehrávat v průběhu roku 2017, a to když dvaasedmdesátiletou ženu z Blanenska oslovil muž přes inzerát na jednom ze seznamovacích serverů.

„S novou známostí cizí národnosti si začala dopisovat. V letošním roce na přelomu letních prázdnin přislíbil muž seniorce odměnu ve výši padesát tisíc eur za to, že u sebe uschová kufr s finanční hotovostí téměř milion eur a třicet tisíc liber. Sdělil jí, že zásilku s penězi by odeslal na její adresu a po zahraniční služební cestě by si jej osobně vyzvednul. Tato legenda však měla jeden háček. Muž po ženě vyžadoval nejdříve peníze, a to údajně na uhrazení celních a bezpečnostních poplatků,“ uvedla k případu policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Žena tak učinila a postupně začala finance odesílat na několik účtů, které jí podvodník uvedl. V posledním mailu, který obdržela ze strany údajného policejního prezidenta, měla uhradit další částku na náklady k proclení, a to přes sto třicet tisíc korun.

„Žena již pojala podezření, že něco není v pořádku a celou věc oznámila na policii. Poškozená tak přišla o pětatřicet tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. Nabádáme občany na rizika spojená s komunikací na sociálních sítích. Anonymita internetu umožňuje podvodníkům jednoduše vyhledávat potenciální oběti. Pachatelé při komunikaci se snaží své nové známosti přesvědčit a pod různými legendami či záminkami mohou vyžadovat peníze,“ uzavřela Koryťáková.