Hněvkovského ulice v městské části Brno-jih bude od pondělí téměř měsíc částečně uzavřená. Ředitelství silnic a dálnic tam bude opravovat povrch silnice v délce dvou kilometrů. Práce jsou rozděleny do čtyř etap. Brněnský magistrát nyní v tiskové zprávě informoval o dopravních omezeních při prvních dvou.

První etapa potrvá do 21. dubna

„Ulice bude uzavřená mezi křižovatkou Sokolova a železniční tratí ve směru z centra. Nebude možné pravé i levé odbočení do Sokolovy. Průjezd po celé délce stavby bude v režimu jednoho jízdního pruhu v každém směru. Ze Sokolovy bude možné pouze pravé odbočení na Hněvkovského,“ uvedla Zdeňka Obalilová z magistrátu.

V druhé etapě, která potrvá do 28. dubna, bude opět zavřený pás mezi křižovatkou a železniční tratí, ale ve směru do centra

Průjezd křižovatkou bude od dálnice možný pouze v přímém směru. Ve směru od centra bude možné pravé odbočení do Sokolovy a z ní jen pravé napojení na Hněvkovského.

Práce omezí i městskou hromadnou dopravu

Autobusové linky 40, 48, 64, 67, 74 a N95 pojedou po svých pravidelných trasách, od pondělí do 28. dubna však v obou směrech dočasně neobslouží zastávku Hněvkovského. Následující etapy ovlivní také provoz linek 49, 50, E50 a N94. Podrobnosti dopravní podnik teprve zveřejní.