fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Silnice na jihu Moravy jsou sjízdné s opatrností, jsou mokré po chemickém posypu

Foto:

archiv redakce

Po nočním sněžení je většina silnic na jihu Moravy mokrá po chemickém posypu, na Blanensku se tvoří sněhová kaše, v Brně, na Brněnsku a Vyškovsku jsou na menších silnicích zbytky rozbředlého sněhu. Silničáři vyzývají k opatrnosti. Vyplývá to z údajů na webu Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Na Blanensku sněžilo i po ránu

Dálnice na území jižní Moravy jsou všechny mokré po chemickém posypu. Na Blanensku silničáři i po ránu varovali před pokračujícím sněžením a sníh padal i na Znojemsku. Teplota se v kraji pohybovala mezi třemi stupni pod nulou a bodem mrazu.

Sypače v brněnských ulicích

V noci vyjely sypače také do brněnských ulic. Všech 21 vozů vyjelo na silnice hodinu po půlnoci a jejich výjezd stále pokračuje. „Zejména v kopcovitých terénech ve výše položených částech města Brna upozorňujeme řidiče na nutnost opatrné jízdy, neboť zde může hrozit namrzání vozovek a tvorba náledí,“ uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Jan Klištinec.

Pozor na další sníh a vítr

Slabé sněžení může podle aktuální předpovědi na jihu Moravy pokračovat i v průběhu dne, přes den ale teploty vystoupí až na dva stupně nad nulu. Fouká čerstvý vítr, který by měl odpoledne ustávat. V noci pak mají teploty klesnout ke čtyřem stupňům pod nulou.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT