Základní škola v Požární ulici v Brně-Tuřanech bude mít novou tělocvičnu. Nahradí tělocvičnu ze začátku minulého století, která byla ve špatném technickém stavu. Přístavba bude stát 66 milionů korun, investiční záměr už schválili brněnští radní.

Kvůli špatnému stavu tělocvičny ji děti nemohou využívat, chodí proto do poměrně vzdálené budovy tuřanské Orlovny. „Přístavba bude členěna na čtyři části. Jednak vznikne prostor vlastní tělocvičny, pak také hygienické zázemí, centrální šatna žáků a ve druhém nadzemním podlaží bude učebna. Škola se totiž potýká také s nedostatkem místností k výuce a pro odpolední družinu. Kvůli nedostatku místností není možné rozdělovat třídy například na výuku jazyků,“ uvedla radní pro školství Irena Matonohová (STAN).

V budově školy v Požární ulici sídlí detašované pracoviště ZŠ Měšťanská, kam chodí žáci od první do čtvrté třídy. Radní zatím schválili investiční záměr, předběžný odhad začátku výstavby nové tělocvičny je příští rok, hotovo by mohlo být v roce 2025 až 2026.