Na instalaci pláten v opravených sálech zámku i nastavení ideálních klimatických podmínek dohlíželi odborníci a restaurátoři z Galerie hlavního města Prahy, která dílo spravuje.„S galerijními odborníky jsme na místě udělali závěrečnou inspekci, aby Moravský Krumlov mohl Slovanskou epopej vystavit veřejnosti na následujících pět let. Jsem velice ráda, že Epopej bude konečně opět viset a návštěvníci se budou moci těšit její krásou a majestátností,“uvedla pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková.

Dvacet obřích pláten Alfonse Muchy z počátku 20. století Praha na pět let zapůjčila na jih Moravy, kde již dílo vystavovali již v letech 1963 až 2011.„Všechna plátna byla úspěšně nainstalována, dolaďujeme některé detaily a experti dělají poslední prohlídky obrazů před spuštěním testovacího provozu,“ upřesnilkrumlovský starosta a senátor Tomáš Třetina (TOP09). 

Praha s Galerií hlavního města stanovila pro zapůjčení a vystavení děl nesmírné historické hodnoty Moravskému Krumlovu přísné podmínky, ať už jde o bezpečnost, úroveň a kvalitu výstavních prostor či osvětlení

 či stálou teplotu a vlhkost. Samotný převoz pláten zajišťovala společnost Kunstrans Praha, která se na přepravu umělecký děl specializuje. Na dopravu obrazů, z nichž největší měří osm krát šest metrů, použili klimatizované boxy a kamiony.

Přímo na zámku plátna instaloval akademický malíř a restaurátor Tomáš Berger a jeho tým. Krumlovská radnice investovalado oprav zámku přes 50 milionů korun. „Slovanská epopej je součástí genia loci Moravského Krumlova již dlouhá desetiletí. Věříme, že výstava přitáhne nejen návštěvníky z České republiky, ale i milovníky secese z celé Evropy,“ vysvětlil Třetina.