fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Šmejdi řádí v brněnských Černovicích, mají novou fintu

Před lidmi se tváří jako domovní prodejci energií.
woman-208723-1920

Foto:

redakce (MOŠ) ilustrační

Obchodníků, kteří využívají nekalé obchodní praktiky je stále hodně, vžil se pro ně název šmejdi a jejich cílem jsou hlavně lidé důchodového věku. Ačkoliv jsou předváděcí akce na ústupu, podvodníci bohužel nezahálejí a vymýšlí nové smyšlené obchody.

Přesně na takový případ teď narazili v brněnských Černovicích. V posledních týdnech se tu opakovaně objevili domovní prodejci energií. I přes zákaz daný vyhláškou Magistrátu města Brna přímo v domech nabízejí změnu dodavatele energií.

„Vydávají se za zástupce státní instituce a prokazují se kartičkou firmy Centrální výběrová řízení a nabízejí zlevnění energií. U nás v domě na Turgeněvově ulici se objevili již podruhé. Zavolal jsem proto na městskou policii a požádal jsem starostu, aby o nedovoleném podomním prodeji co nejrychleji informoval naše občany,“ popisuje svou zkušenost František Černín, zastupitel městské části Brno-Černovice.

Podle dostupných informací se v Černovicích kromě zmíněného sídliště Turgeněvova pohybovali prodejci na Olomoucké, Húskově a v Kneslově ulici.

„O přítomnosti těchto tzv. energetických šmejdů jsme informovali na sociálních sítích, v aplikaci mobilní rozhlas, ale i na některých domech. Budeme pokračovat v informování v našem místním zpravodaji, abychom předešli tomu, že lidé na nevýhodné nabídky naletí,“ doplnil místostarosta Jiří Hasoň.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT