fbpx
01. 06. 2023 Svátek má Laura

Směna pozemků umožní vybudování cesty k terminálu u železniční stanice ve Starém Lískovci

vlaky3

Foto:

archiv redakce

Směna pozemků, kterou odsouhlasili městští zastupitelé, konečně umožní vybudování cesty k železničnímu terminálu pro pěší u železniční zastávky v brněnském Starém Lískovci a také komunikace pro jeho dopravní obslužnost. Směna pozemků se týká parcel v Černovicích, a právě ve Starém Lískovci, potvrdil radní pro oblast majetku Jiří Oliva (ČSSD).

Vyřešili dlouho zablokovanou situaci

Představitelům moravské metropole se tak podle Olivy podařilo vyřešit dlouho zablokovanou majetkoprávní situaci, která bránila vybudování železničního terminálu ve Starém Lískovci, ke kterému město nemělo plnohodnotný přístup. „S majitelem inkriminovaných nemovitostí jsme našli řešení, které schválili zastupitelé. Směna se týká pozemků v Černovicích, které se nacházejí při ulici Olomoucká v sousedství čerpací stanice,“ upřesnil Oliva.

Postaví komunikaci a konečnou pro trolejbusy

Díky směně pozemků bude podle něj možné postavit komunikaci a konečnou pro trolejbusy a další dopravu. „Dále se také plánuje cesta pro pěší a nové obslužné komunikace z ulice Dvořiště,“ doplnil radní pro oblast majetku.

Město ve Starém Lískovci získá osm pozemků

Město tedy získá celkem osm pozemků ve Starém Lískovci v celkové hodnotě zhruba 8,9 milionů korun, které jsou pro přístup k IDS terminálu Starý Lískovec klíčové, a za pozemky v Černovicích ve vlastnictví města získá přes pět milionů korun. Doplatek Brna je pak 3,8 milionu korun.

Železniční stanice je v provozu od prosince 2021

Starolískovecká vlaková zastávka je v provozu od prosince 2021, přičemž lidé tam do vlaků nastupují znovu po půl století. Zastavují tam ale jen motorové soupravy z brněnského hlavního nádraží, a to každé dvě hodiny, protože pokračují dál směrem na Moravský Krumlov po úseku tratě, která není elektrifikovaná.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT